web counter
Season Fixture | STC Pumas Cricket Club
Share:
 

Season Fixture

Season 
Grade 
Grade3
Date/time Home Team   Away Team Venue MS Full
Results
Round 1
5 Oct 19 12:30PM Workers Redbacks   def by   Wood Ducks XI Nicholls 301 (Enc) Official result
5 Oct 19 12:30PM Lake George Bunyips   def   Tri Horns Cricket Club Watson 103 Official result
5 Oct 19 12:30PM ANU   def by   Cook XI O'Connor 203 Official result
5 Oct 19 12:30PM Gungahlin CC   def by   Panthers CC Melba 104 Official result
5 Oct 19 12:30PM STC Pumas   def   Barton CC Isabella Plains 103 Official result
Round 2
12 Oct 19 12:30PM Wood Ducks XI   def   Cook XI Isabella Plains 103 Official result
12 Oct 19 12:30PM Panthers CC   def by   Tri Horns Cricket Club Gowrie 115 Official result
12 Oct 19 12:30PM Lake George Bunyips   def   ANU Watson 103 Official result
12 Oct 19 12:30PM Gungahlin CC   def by   STC Pumas Melba 104 Official result
12 Oct 19 12:30PM Workers Redbacks   def by   Barton CC Nicholls 301 (Enc) Official result
Round 3
19 Oct 19 12:30PM Wood Ducks XI   def   Gungahlin CC Isabella Plains 103 Official result
19 Oct 19 12:30PM Tri Horns Cricket Club   def by   Workers Redbacks Wanniassa 105 Official result
19 Oct 19 12:30PM Cook XI   def by   STC Pumas Melba 104 Official result
19 Oct 19 12:30PM Lake George Bunyips   def   Panthers CC Watson 103 Official result
19 Oct 19 12:30PM ANU   def by   Barton CC O'Connor 203 Official result
Round 4
26 Oct 19 12:30PM Wood Ducks XI   def by   Lake George Bunyips Isabella Plains 103 Official result
26 Oct 19 12:30PM Cook XI   def   Tri Horns Cricket Club Melba 104 Official result
26 Oct 19 12:30PM Barton CC   def by   Panthers CC Hacket 103 Official result
26 Oct 19 12:30PM ANU   def by   STC Pumas O'Connor 203 Official result
26 Oct 19 12:30PM Workers Redbacks   def   Gungahlin CC Nicholls 301 (Enc) Official result
Round 5
2 Nov 19 12:30PM Wood Ducks XI   def by   Tri Horns Cricket Club Isabella Plains 103 Official result
2 Nov 19 12:30PM Panthers CC   def   ANU Gowrie 115 Official result
2 Nov 19 12:30PM Gungahlin CC   def by   Barton CC Melba 104 Official result
2 Nov 19 12:30PM Lake George Bunyips   def by   Cook XI Watson 103 Official result
2 Nov 19 12:30PM Workers Redbacks   def by   STC Pumas Nicholls 301 (Enc) Official result
Round 6
9 Nov 19 12:30PM Barton CC   def   Wood Ducks XI Hacket 103 Official result
9 Nov 19 12:30PM STC Pumas   def   Tri Horns Cricket Club Isabella Plains 103 Official result
9 Nov 19 12:30PM Panthers CC   def by   Cook XI Gowrie 115 Official result
9 Nov 19 12:30PM Gungahlin CC   def   Lake George Bunyips Melba 104 Official result
9 Nov 19 12:30PM Workers Redbacks   def   ANU Nicholls 301 (Enc) Official result
Round 7
16 Nov 19 12:30PM Tri Horns Cricket Club   def   Wood Ducks XI Wanniassa 105 Final result entered and confirmed
16 Nov 19 12:30PM Cook XI   def   Lake George Bunyips Melba 104 Final result entered, no confirmation
16 Nov 19 12:30PM ANU   def by   Panthers CC O'Connor 203 Final result entered and confirmed
16 Nov 19 12:30PM STC Pumas   def   Workers Redbacks Isabella Plains 103 Final result entered and confirmed
16 Nov 19 12:30PM Barton CC   def   Gungahlin CC Hacket 103 Final result entered, no confirmation
Round 8
23 Nov 19 12:30PM Wood Ducks XI   v   Workers Redbacks Isabella Plains 103  
23 Nov 19 12:30PM Tri Horns Cricket Club   v   Lake George Bunyips Wanniassa 105  
23 Nov 19 12:30PM Cook XI   v   ANU Melba 104  
23 Nov 19 12:30PM Panthers CC   v   Gungahlin CC Gowrie 115  
23 Nov 19 12:30PM Barton CC   v   STC Pumas Hacket 103  
Round 9
30 Nov 19 12:30PM Lake George Bunyips   v   Wood Ducks XI Watson 103  
30 Nov 19 12:30PM Tri Horns Cricket Club   v   Cook XI Wanniassa 105  
30 Nov 19 12:30PM Panthers CC   v   Barton CC Gowrie 115  
30 Nov 19 12:30PM STC Pumas   v   ANU Isabella Plains 103  
30 Nov 19 12:30PM Gungahlin CC   v   Workers Redbacks Melba 104  
Round 10
7 Dec 19 12:30PM Wood Ducks XI   v   ANU Isabella Plains 103  
7 Dec 19 12:30PM Gungahlin CC   v   Tri Horns Cricket Club Melba 104  
7 Dec 19 12:30PM Barton CC   v   Cook XI Hacket 103  
7 Dec 19 12:30PM Workers Redbacks   v   Lake George Bunyips Nicholls 301 (Enc)  
7 Dec 19 12:30PM Panthers CC   v   STC Pumas Gowrie 115  
Round 11
14 Dec 19 12:30PM Wood Ducks XI   v   Panthers CC Isabella Plains 103  
14 Dec 19 12:30PM Tri Horns Cricket Club   v   Barton CC Wanniassa 105  
14 Dec 19 12:30PM Cook XI   v   Workers Redbacks Melba 104  
14 Dec 19 12:30PM Lake George Bunyips   v   STC Pumas Watson 103  
14 Dec 19 12:30PM ANU   v   Gungahlin CC Nicholls 203  
Round 12
11 Jan 20 12:30PM Wood Ducks XI   v   STC Pumas Isabella Plains 103  
11 Jan 20 12:30PM Tri Horns Cricket Club   v   ANU Wanniassa 105  
11 Jan 20 12:30PM Gungahlin CC   v   Cook XI Melba 104  
11 Jan 20 12:30PM Lake George Bunyips   v   Barton CC Watson 103  
11 Jan 20 12:30PM Workers Redbacks   v   Panthers CC Nicholls 301 (Enc)  
Round 13
18 Jan 20 12:30PM Cook XI   v   Wood Ducks XI Melba 104  
18 Jan 20 12:30PM Tri Horns Cricket Club   v   Panthers CC Wanniassa 105  
18 Jan 20 12:30PM ANU   v   Lake George Bunyips O'Connor 203  
18 Jan 20 12:30PM STC Pumas   v   Gungahlin CC Isabella Plains 103  
18 Jan 20 12:30PM Barton CC   v   Workers Redbacks Hacket 103  
Round 14
1 Feb 20 12:30PM STC Pumas   v   Wood Ducks XI Isabella Plains 103  
1 Feb 20 12:30PM ANU   v   Tri Horns Cricket Club O'Connor 203  
1 Feb 20 12:30PM Cook XI   v   Gungahlin CC Melba 104  
1 Feb 20 12:30PM Barton CC   v   Lake George Bunyips Hacket 103  
1 Feb 20 12:30PM Panthers CC   v   Workers Redbacks Gowrie 115  
Round 15
8 Feb 20 12:30PM Wood Ducks XI   v   Barton CC Isabella Plains 103  
8 Feb 20 12:30PM Tri Horns Cricket Club   v   STC Pumas Wanniassa 105  
8 Feb 20 12:30PM Cook XI   v   Panthers CC Melba 104  
8 Feb 20 12:30PM Lake George Bunyips   v   Gungahlin CC Watson 103  
8 Feb 20 12:30PM ANU   v   Workers Redbacks O'Connor 203  
Round 16
15 Feb 20 12:30PM Panthers CC   v   Wood Ducks XI Gowrie 115  
15 Feb 20 12:30PM Barton CC   v   Tri Horns Cricket Club Hacket 103  
15 Feb 20 12:30PM Workers Redbacks   v   Cook XI Nicholls 301 (Enc)  
15 Feb 20 12:30PM STC Pumas   v   Lake George Bunyips Isabella Plains 103  
15 Feb 20 12:30PM Gungahlin CC   v   ANU Melba 104  
Round 17
22 Feb 20 12:30PM Gungahlin CC   v   Wood Ducks XI Melba 104  
22 Feb 20 12:30PM Workers Redbacks   v   Tri Horns Cricket Club Nicholls 301 (Enc)  
22 Feb 20 12:30PM STC Pumas   v   Cook XI Isabella Plains 103  
22 Feb 20 12:30PM Panthers CC   v   Lake George Bunyips Gowrie 115  
22 Feb 20 12:30PM Barton CC   v   ANU Hacket 103  
Round 18
29 Feb 20 12:30PM ANU   v   Wood Ducks XI O'Connor 203  
29 Feb 20 12:30PM Tri Horns Cricket Club   v   Gungahlin CC Wanniassa 105  
29 Feb 20 12:30PM Cook XI   v   Barton CC Melba 104  
29 Feb 20 12:30PM Lake George Bunyips   v   Workers Redbacks Watson 103  
29 Feb 20 12:30PM STC Pumas   v   Panthers CC Isabella Plains 103  
SEMI FINALS
7 Mar 20 12:30PM TBD v TBD  
7 Mar 20 12:30PM TBD v TBD  
FINAL
14 Mar 20 12:30PM TBD v TBD  

Fixture Last updated: 11 Nov 19 2:38PM (local time)

Match status (MS)
Match status Progress result entered
Match status Final result entered, unconfirmed
Match status Result in dispute
Match status Final result entered and confirmed
Match status Official result
Matches in red have been copied from another grade as part of a re-grading process. In this case the match will link to the original grade.